Teddy Motorsport

Zagadnienia i ciekawostki ze świata motoryzacji

Części samochodowe

Opona Kleber Krisalp HP3 – dobry wybór za przystępną cenę

W dobre opony zimowe powinien zaopatrzyć się każdy właściciel pojazdu, często podróżujący w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Ich wybór na rynku motoryzacyjnym jest ogromny. Wśród wielu dużym uznaniem wśród kierowców dbających o bezpieczną jazdę cieszy się opona Kleber Krisalp HP3 – https://www.sklepopon.com/model-opony/kleber-krisalp-hp3 będąca produktem Michelina. 

Korzystny zakup opon przez internet

Wybór opon w sklepach jest ogromny. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się zakupy internetowe. Decydując się na takie rozwiązanie warto pamiętać o tym, aby przed zakupem zweryfikować czy wybrany sklep oferuję darmową wysyłkę oraz czy płatność podczas odbioru  lub przelew błyskawiczny nie generują dodatkowych kosztów.

Warto pamiętać o tym, ze w przypadku internetowej sprzedaży opon aż czterdzieści procent sklepów oferuje darmową wysyłkę.  W związku z tym osoby chcące zaoszczędzić powinny poszukać takiej oferty. 

Opony Krisalp HP3 – czy warto kupić?

Jak informują etykiety produkt ten jest ulepszoną wersją znanych na rynku opon Krisalp HP2. 

Do mocnych stron nowego modelu opon zalicza się dobre zachowanie zarówno na zaśnieżonych, jak i suchych nawierzchniach. Ponadto są one odporne na zużycie. Zapewniają one dobrą jakość, w stosunku do atrakcyjnej ceny. Zatem nic dziwnego, że na zakup tych opon decyduje się szeroka rzesza kierowców samochodów osobowych, dla których to bezpieczeństwo jest najważniejsze.   

O czym mówi etykieta dla rozmiaru 205/55 R16? 

Etykieta dotycząca tego rozmiaru bardzo dobrze wypada na tle innych,  unijnych etykiet. W tym rozmiarze opona ta w testach hamowania na mokrej nawierzchni otrzymała klasę B. Jest to więc bardzo dobry wynik, dzięki czemu model Krisalp HP3 może śmiało konkurować z wieloma oponami klasy premium. 

I – co więcej – deklaracje producenta o znacznie lepszych, niż w poprzednim modelu, osiągach na mokrej drodze okazały się zgodne z prawdą. 

Nieco gorzej opony te wypadają pod względem oporów toczenia się po nawierzchni. Otóż w tym przypadku produkt ten otrzymał tylko klasę E. Niemniej oceniając ten niezbyt zadowalający wynik warto pamiętać o tym, że jest to model zimowy, więc od oszczędności paliwa znacznie ważniejsze jest bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów. 

Warto również zaznaczyć, że Kleber Krisalp HP3  znakomicie wypada również pod kątem komfortu podróżowania. Otóż jak wskazuje etykieta opony te są bardzo ciche. Pomiar poziomu hałasu zewnętrznego pozwolił na przyznanie temu modelowi 1 fali  – 68db, co można uznać za bardzo dobry wynik. 

Gwarancja na opony Kleber Krisalp HP3

Przynależność tych opon do znanej na całym świecie marki Kleber oznacza, że warunki gwarancji są identyczne jak w przypadku giganta z Clermont-Ferrand. 

Firma ta od wielu lat słynie z uczciwego traktowania swoich klientów i w związku z tym na zakupiony produkt zawsze oferuje gwarancję. 

Na opony Kleber każdy klient otrzymuje dożywotnią gwarancję wynoszącą aż dziesięć lat od daty produkcji lub do momentu całkowitego zużycia bieżnika, w przypadku gdy nastąpi to szybciej. 

W przypadku, gdy jakakolwiek wada opony ujawni się w ciągu dwóch lat od zakupu, to wówczas są one bez problemu wymieniane na nowe. Z kolei w późniejszym okresie każdy klient może otrzymać rekompensatę proporcjonalną do stopnia zużycia wadliwej opony. 

Opony Kleber to dobry wybór na wiele lat.